Κυριακή, 27 Οκτωβρίου 2019 21:10

Οι ομάδες μας στις Εθνικές Κατηγορίες

Α2 Ανδρών: ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
Σάββατο 26 Οκτωβρίου
Φίλιππος Βέροιας-Διαγόρας Δρυοπιδέων 71-89
Διαιτητές: Λόρτος-Ελευθεριάδης-Λουλουδιάδης (Καλότσης)
Δεκάλεπτα: 17-21, 39-43, 49-69, 71-89
Φίλιππος (Γκίμας): Τσούκας 3 (1), Τσεσμετζίδης, Φυλάκης 1, Βάλλιος, Τσιακλαγκάνος 2, Ελευθεριάδης 18 (1), Κοθράς 9, Παραπούρας 2, Σουτζόπουλος 15 (1), Καντάρκος 2, Φιλιππόπουλος, Ντρεκάλοβιτς 19 (3). 
Βαθμολογία 
1. Απόλλων Πάτρας 8 (4-0)
2. Αγρίνιο 6 (3-0)
3. Διαγόρας Δρυοπιδέων 6 (3-0)
4. Ψυχικό 6 (2-2)
5. Κόροιβος Αμαλιάδας 6 (2-2)
6. Παγκράτι 5 (1-3)
7. Φίλιππος Βέροιας 5 (1-3)
8. Χαρίλαος Τρικούπης 4 (2-0)
9. Καρδίτσα 4 (2-0)
10.Ανατόλια 4 (1-2)
11.Οίαξ Ναυπλίου 3 (1-1)
12.Αμύντας 3 (0-3)
13.Τρίτων 3 (0-3)
14.Δάφνη Δαφνίου 2 (0-2)
15.Ελευθερούπολη 2 (0-2)
16.Ολυμπιακός -1 (2-1)

Α2 Γυναικών:ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
Κυριακή 27 Οκτωβρίου
Πιερικός Αρχέλαος – Ολύμπια Λάρισας 67-32
Διαιτητές: Δικταπανίδης-Δημακόπουλος
Δεκάλεπτα: 13-10, 29-13, 45-22, 67-32
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Καραλή 4, Κογκετσίδου, Κιολέογλου, Ντριστέλλα 3, Γκοτζαμάνη 6 (1), Λάππα 9, Μπαγκλαρίδου, Μπουμπουλέντρα 4, Καρατάσιου 34 (9), Αρτεμισίου 7 (1), Μάντη, Παπαζιώγα.
Βαθμολογία
1. Πιερικός Αρχέλαος 6
2. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 6
3. Παναθλητικός 5
4. Αρης 5
5. ΑΕ Πυλαίας 5
6. Πανσερραϊκός 5
7. Ηρακλής 4
8. Απόλλων Καλαμαριάς 4
9. Ολύμπια Λάρισας 4
10. ΜΕΝΤ 3
11. Ασπίδα Ξάνθης 3
12. ΑΣ Πανόραμα  3
*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Γ Εθνική: ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗ, ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ, ΚΣ ΑΕΤΟΙ ΒΕΡΟΙΑΣ
Τιτάνες Παλαμά-ΓΑΣ Μελίκης 79-76 (παρ.)
Δεκάλεπτα: 14-12, 29-29, 48-56, 66-66 (κ.α.), 79-76 (παρ.)
Διαιτητές: Παγώνης, Γεωργούλης
ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 11(3), Μαυρίδης 27(3), Στοϊτσης 10(1), Σαζακλίδης 9, Πεϊμανίδης, Ρογγότης 2, Καποδίστριας, Εσερπόγλου, Τζαφέρης, Παπαδόπουλος, Λέφας 3, Ημερίδης 13(1).  

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αετοί Βέροιας 83-66
Δεκάλεπτα: 16-19, 44-35, 64-53, 83-66
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Κωνσταντινέλλης
Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τρομπούκης 3, Αναστασιάδης 6 (2), Σιδηρόπουλος, Γκανάς 5 (1), Γκεκόπουλος 4, Γιαννουζάκος, Γαβριηλίδης, Μαραπίδης 17 (2), Σταυρουλάκης 5 (1), Κουσιάντζας 15, Αλευρίδης 5, Ιωσηφίδης 6 (3).

 

Ρεπό: ΦΟ Αριδαίας

Βαθμολογία
1. Αίολος Τρικάλων 6
2. ΣΚ Ιωάννινα 6 
3. Νίκη Βόλου 5   
4. Ίκαροι Τρικάλων 5
5. Αναγέννηση Καρδίτσας 5 
6. Τιτάνες Παλαμά 5
7. ΓΑΣ Μελίκης 4   
8. ΑΓΣ Ιωαννίνων 4
9. Αετοί Βέροιας 3
10. ΦΟ Αριδαίας 3  
11. Αριστοτέλης Φλώρινας 3
12. Φαίακας Κέρκυρας 3
13. Ολυμπιακός Βόλου 2 
*ΦΟ Αριδαίας, Αετοί Βέροιας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό 

Read 156 times