Κατηγορία Ειδήσεις

Α2 Γυναικών: 3η αγωνιστική (ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ)

Στην 3η Αγωνιστική  του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών ο Ηρακλής επιβλήθηκε με 77-41 του Πιερικού Αρχέλαου Κατερίνης που βρίσκεται με τέσσερις βαθμούς στην 9η θέση της βαθμολογίας, αναλυτικά: ΣΦΚ Πιερικός…

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες των Ομάδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

ΓΣ Φαρσάλων – ΑΟΚ Αιγινιακός 79-57 Δεκάλεπτα: 22-16, 43-27, 60-41, 79-57 Διαιτητές: Πετανίδου, Τσανακτσίδης Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Μωυσίδης 8, Παουλεάνου 8(1), Αναστασιάδης 13, Αργυρόπουλος 6, Κερκιντζίωτης 2, Καρκάρας 11(1), Κοντόπουλος 3(1),…

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες των ομάδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΑΓΡΙΝΙΟ 64-73 Διαιτητές:Τσιρτσιμάλης-Τσοκόλης Δεκάλεπτα: 15-15, 30-37, 42-55, 64-73 Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Τζιοβάρας, Χατζηλάμπρου, Γκοντόπουλος 9 (2), Καλτσούνας, Γκογκίδης 13 (2), Καραγγελίδης 9 (1), Χανέλλης, Παπαμιχαήλ 4, Κωνσταντινίδης…

Basketball Camp Cadets FIBA Europe – EOK

Τουρνουά που εστιάζει στις μικρές  ηλικίες, σε επίλεκτους παίκτες που έχουν γεννηθεί το 2002 και το 2003, θα διεξαχθεί στην Πρέβεζα 27-30 Οκτωβρίου από την ΕΟΚ, την ΕΣΚΑΒΔΕ και τη…

Β΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες των Ομάδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Ηττήθηκαν οι όμαδες μας ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ και ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ στην 4η αγωνιστική του Πρωταθλήμτος της Β ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 79-54 Διαιτητές: Ξέρας-Καρακώστας…

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες Ομάδων ΕΚΑΣΚΕΜ

3ος Όμιλος Στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας ο ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ ηττήθηκε από τον Απόλλων Καλαμαριάς ενώ ο ΕΥΑΘΛΟ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ κέρδισε στην έδρα του τον ΑΟΚ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟ Τα…

ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΘΛΗΤΩΝ ΕΚΑΣΚΕΜ ΓΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ CAMP U14 FIBA EUROPE-EOK

Από τον Ομοσπονδιακό Προπονητή υπεύθυνο της περιοχής μας επιλέχθηκαν οι παρακάτω αθλητές της Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.Μ. για να συμμετάσχουν στο προπονητικό camp καλαθοσφαίρισης αγοριών UP14 της FIBA EUROPE – E.O.K. που θα…

Τα αποτελέσματα της 2ης Αγωνιστικής της Α΄ Κατηγορίας Ανδρών της Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.Μ2

ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ-ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ 45-60 ΑΣ ΣΚΥΔΡΑΪΚΟΣ-ΑΕ ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΥ-ΣΑΡΙΣΑΣ 67-72 ΕΓΣ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ-ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ 59-75 ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ-ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 64-84 ΓΑΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 2011-ΓΑΣ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 51-43 ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ-ΓΑΣ ΒΑΦΥΡΑΣ 79-70